21 Feb

Rezultatele
vorbesc de la sine

Intr-un timp foarte scurt copiii antrenati prin metodele noastre au început sa se impună atât in competitiile bucurestene cat si in competitii la nivel national.

Amintim cele mai notabile rezultate de pana acum: Robert Creanga – Vicecampion Mondial Scolar, Candidat de Maestru, 6 copii au obtinut categoria l (Coman Mihnea-George 13 ani, Moldoveanu Cosmin-Adrian 12 ani , Luca Olariu -14 ani, Andrei Mainescu – 10 ani si Dan Nicolae- 8 ani, Mircea Butolo – 7 ani), Nicolae Dan  – Campion National Scolar 2014 la categoria sub 7 ani, Campion National Individual 2015 la categoria sub 8 ani, bronz la Campionatul National Scolar sub 9 ani -2016, Radu Teodor – bronz la Campionatul National Scolar 2016, Rares Costan – Campion National Scolar la Dezlegari 2016, Rares Gorea, Campion National la dezlegari categoria sub 8 ani,  Mainescu Andrei 2 medalii de bronz la Campionatele Nationale Individuale de Copii 2014 si Vicecampion National Scolar 2015, Robert Creanga – locul 5 la Campionatul Uniunii Europene , Campion National Scolar la Blitz si Vicecampion National la Sah Rapid la Campionatele Nationale Individuale 2015, Bronz la Campionatul National Individual pentru Copii si Juniori Proba de sah rapid,  echipa de băieti 8 ani (Creanga Robert, Mainescu Andrei, Marina Matei) locul 3 la Campionatele Nationale pe Echipe 2014; echipa mixta fete si baieti la categoria sub 8 ani ( Robert Creanga, Marina Matei, Ioan Mainov, Karina Dumitrescu, Ruxandra Inte si Iris Nicoara) vicecampioana nationala la Campionatul National pe Echipe Mixte 2014, Echipa de baieti sub 8 ani – Dan Nicolae, Tudor Petrescu, Stefan Mainov si Luca Gatej, Vicecampioana Nationala la Echipe 2015, echipa de fete sub 8 ani – Ruxandra Inte, Iris Nicoara si Ioana Sorop – bronz la Campionatele Nationale pe Echipe 2015 , Echipa de 10 ani baieti – Robert Creanga, Andrei Mainescu si Matei Marina – bronz la Campionatele Nationale pe Echipe atat la sah clasic cat si la sah blitz 2015 si Echipa baieti 10 ani (Robert Creanga, Andrei Mainescu, Matei Marina) locul 1 la Campionatul National pe Echipe de Sah Clasic si Locul 1 la Campionatul National pe Echipe de Sah Rapid, locul 2 la Campionatul National pe Echipe Mixte de Juniori categoria 8 ani ( Gorea Rares, Butolo Mircea, Radu Teodor, Gatej Maria, Vranceanu Sofia) si locul 3 la Campionatul National pe Echipe Mixte de Juniori categoria 8 ani ( Iosif Ciocani, Mainov Stefan, Stanoiev Victor, Popa Ana, Ioana Anastase si Emma Fota), Mircea Butolo – Bronz la Campionatul National de Sah pentru Copii si Juniori 2017  U8, proba de sah clasic si Vicecampion National la proba de sah rapid, Radu Teodor – Vicecampion National atat la dezlegari cat si la sah blitz, categoria U8 si Sofia Vranceanu – Campioana Nationala la Dezlegari, categoria fete 8 ani, Radu Teodor – Vicecampion National Scolar la Sah Blitz u9, Iosif Ciocani – Bronz la CN Scolar de Sah Blitz la U9, Daniel Baciu – Vicecampion National Scolar u11, Emma Fota, Bronz la CN Scolar U7 fete, Echipa de baieti 12 ani – Robert Creanga, Mainescu Andrei, Mainov Ioan, Baciu Daniel, campioni nationali la sah clasic si vicecampioni la sah blitz 2017, echipa de fete 10 ani – Chicarosie Ioana Bianca, Arnautu Cristina Crina, Sorop Ioana , bronz la sah rapid 2017, Echipa de baieti 8 ani Mircea Butolo, Radu Teodor , Ilin Radu, Costan Rares vicecampioni nationali la sah clasic 2017, si echipa de 8 ani – Mircea Butolo, Ilin Radu, Radu Teodor si Nica Tudor, campioni nationali la sah rapid,Mircea Butolo – Vicecampion Al Uniunii Europene. .

In ordine alfabetica, juniorii de la grupele de performanta din cadrul proiectului “Scoala de Sah” al Clubului Sportiv Universitar de Sah Bucuresti:

 

Alexandrina Popa – 11 ani, categoria II, CIV 1163

Campionatul National Scolar ‘Elisabeta Polihroniade’, faza pe sector clasele III-IV, noiembrie 2012, sector 4, locul 1
Cupa CSU Bucuresti editia 1, mai 2013, fete 10 ani, locul 3
Cupa CSU Bucuresti editia 2, iunie 2013, fete 10 ani, locul 1
Cupa CSU Bucuresti editia 3, august 2013, fete 10 ani, locul 3
Olimpiada Scolara, faza pe sector (sector 4), decembrie 2013, clasele I-VIII fete, locul 3
Olimpiada Scolara, faza pe sector (sector 4), decembrie 2014, clasele I-VIII fete, locul 2

Alexandru Nedelcu – 10 ani, civ 1066, categoria IV

Cupa Primaverii, aprilie 2016, Bucuresti, categoria sub 10 ani < 1050, locul 3

Cupa Campionilor , Editia III, iunie 2016, categoria sub 10 ani < 1050, locul 3

Festivalul de Sah „Cupa Caro”, octombrie 2016, juniori sub 10 ani, locul 3

Cupa Rin Grand Hotel, martie 2017, juniori sub 11 ani, locul 3

Alexandru Podarica, 6 ani, civ 1034, categoria IV

Cupa de Primavara, Editia III, Bucuresti, martie 2017, categoria juniori sub 8 ani <1050 civ , locul 3

Alexandru Popa , 9 ani, civ 1001, categoria III

Cupa Primaverii, aprilie 2016, Bucuresti, juniori sub 10 ani < 1050, locul 3

Ana Popa, 8 ani, civ 1043, categoria IV

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, octombrie 2015, junioare sub 8 ani civ <1050, locul 2

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, noiembrie 2015, junioare sub 8 ani civ <1050, locul 2

Cupa Primaverii, aprilie 2016, Bucuresti, junioare sub 8 ani < 1050, locul 2

Campionatul National pe Echipe Mixte de Juniori 2016, categoria 8 ani, locul 3

Andreea Rosu – 6 ani, civ 1001

Cupa Campionilor , Editia III, iunie 2016, categoria junioare sub 8 ani < 1050, locul 3

Andrei Agache – 9 ani , civ 1078, categoria IV

Grand Prix Csu de Sah Bucuresti , mai 2015, juniori sub 10 ani, civ < 1050, locul 2

Grand Prix Csu de Sah Bucuresti, octombire 2015, juniori sub 10 ani <1050, locul 3

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, noiembrie 2015, juniori sub 10 ani < 1050 , locul 1

Cupa Campionilor , Editia III, iunie 2016, categoria sub 10 ani > 1050, locul 2

Andrei Anghel – 9 ani, civ 1111, categoria III

Grand Prix Csu de Sah Bucuresti , mai 2015, juniori sub 10 ani, civ <1050 locul 1

Grand Prix Csu de Sah Bucuresti, mai 2015, juniori sub 12 ani <1050, locul 3

Cupa Primaverii, aprilie 2016, Bucuresti, juniori sub 10 ani, locul 3

Andrei Babau – 9 ani, categoria , CIV 1001

Cupa CSU editia a VIII-a, noiembrie 2014, juniori sub 10 ani <1050, locul 2
Cupa Campionilor , juniori sub 10 ani <1050 , decembrie 2014 – locul 1

Andrei Constantinescu – 8 ani, civ 1089, categoria III

Cupa Campionilor , Editia III, iunie 2016, categoria sub 8 ani < 1050, locul 2

Andrei Mainescu – 12 ani, categoria I, ELO 1733

Campionatul National Scolar ‘Elisabeta Polihroniade’, faza pe sector clasele I-II, noiembrie 2012, sector 2, locul 1
Cupa Csu Bucuresti editia I , 1mai 2013 , baieti 8 ani, locul 2
Cupa Csu Bucuresti editia II, iunie 2013, locul 3
Cupa Csu Bucuresti editia editia III, august 2013, sub 8 ani, locul 1
Cupa Mos Craciun , decembrie 2013, sub 8 ani, locul 3
Cupa CSU Bucuresti editia V, februarie 2014, juniori 8 ani, locul 2
Campionatul National de sah clasic pentru copii si juniori, categoria 8 ani, aprilie 2014 , locul 7
Campionatul National de Sah Rapid pentru copii si juniori, categoria 8 ani, aprilie 2014, locul 3
Campionatul National de Sah Blitz pentru copii si juniori, categoria 8 ani, aprilie 2014, locul 3
Campionatul National de Sah Clasic pe Echipe de Copii, categoria 8 ani, iulie 2014, locul III
Campionatul National de Sah Rapid pe Echipe de Copii, categoria 8 ani, iulie 2014, locul II
Proiectul Pierre de Coubertin 2014 – finala Bucuresti, categoria 8 ani, noiembrie 2014 locul 1
Campionatul National Scolar ‘Elisabeta Polihroniade’, sub 9 ani, 2015, locul 2

Campionatul European Scolar , Turcia 2015, locul 10

Campionatul National pe Echipe de Juniori, iulie 2015, Iasi, categoria sub 10 ani, locul III sah clasic

Campionatul National pe Echipe de Juniori, iulie 2015, Iasi, categoria sub 10 ani, locul III sah blitz

Campionatul National pe Echipe de Juniori, iulie 2015, Iasi, categoria sub 10 ani, locul I sah clasic masa 2

Cupa Copil Drag, martie 2016, Bucuresti, categoria 10 ani, locul 3

Cupa Academiei de Sah, mai 2016, juniori sub 10 ani, locul 1

Festivalul International de Sah „Trofeul Litoralului” , iunie 2016, juniori sub 14 ani, sah blitz, locul 4

Festivalul International de Sah „Trofeul Litoralului” , iunie 2016, juniori sub 10 ani, sah blitz, locul 2

Campionatul National pe Echipe, Iasi 2016, categoria juniori 10 ani, sah clasic, locul 1

Campionatul National pe Echipe, Iasi 2016, categoria juniori 10 ani, sah rapid, locul 1

Trofeul Carpati, Open Seniori, august 2016, categoria 14 ani, sah clasic, locul 2

Trofeul Centrocoop ,Open Seniori, august 2016,categoria elo <1800, locul 1

Cupa CSU editia a VIII-a, octombrie 2016, juniori sub 12 ani >1050, locul 1

Semifinala Campionatului National de Seniori ,  ianuarie 2017, juniori sub 12 ani, locul 2

Campionatul National de Sah pentru Copii si Juniori, februarie 2017, sah clasic, categoria juniori sub 12 ani, locul 11

Cupa Bibliotecii Antim Ivireanu, martie 2017 , Open seniori sah clasic, locul 2

Cupa Copil Drag , Editia II, aprilie 2017, sah clasic, juniori sub 14 ani, locul 1

Andrei Nicolae – 12 ani, civ 1118, categoria III

Cupa Primaverii,  aprilie 2016, Bucuresti, categoria sub 12 ani < 1050, locul 2

Cupa Campionilor , Editia III, iunie 2016, categoria sub 12 ani < 1050, locul 1

Annual Chess Contest, mai 2017, sah clasic, categoria juniori 12 ani, locul 3

Trofeul Techirghiol, Editia 27, sah clasic, categoria juniori 12 ani, locul 2

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria 12 ani, sah clasic, locul 1

Campionatul National pe Echipe, iulie 2017, categoria 12 ani, sah blitz, locul 2

Andrei Zainea – 9 ani, ELO 1310, categoria II

Cupa Gaudeamus, Editia VIII, august 2015, categoria juniori 8 ani,locul 2

Cupa Municipiului Buzau , august 2016, juniori sub 10 ani, locul 4 (mentiune)

Bogdan Banu – 5 ani, civ 1001

Cupa Verii la Sah, iulie 2016, Bucuresti, juniori sub 6 ani, locul 3

Catalina Costache – 9 ani, civ 1001

Cupa Campionilor , Editia III, iunie 2016, categoria junioare sub 10 ani < 1050, locul 1

Cosmin Bobe , 9 ani, civ 1001, categoria III

Cupa de Primavara, Editia III, Bucuresti, martie 2017, categoria juniori sub 10 ani <1050 civ , locul 2

Cupa de Vara, iunie 2017, Bucuresti, juniori sub 10 ani < 1050, locul 3

Cosmin Moldoveanu – 11 ani, categoria I, ELO 1536

Cupa Fan Courier, editia a 2-a, iunie 2012, juniori 8 ani, locul 3
Cupa Cristim editia 1, ocombrie 2012, juniori 8 ani, locul 2
Campionatul National Scolar ‘Elisabeta Polihroniade’, faza pe sector clasele I-II, noiembrie 2012, sector 4, locul 1
Cupa Juniorul (Bucuresti) editia 1, ianuarie 2013, juniori 10 ani, locul 3
Cupa Juniorul (Bucuresti) editia 3, martie 2013, juniori 10 ani, locul 2
Memorialul “Emil Ungureanu” (Predeal), august 2013, juniori 10 ani, locul 3
Cupa CSU Bucuresti editia 4, septembrie 2013, juniori 10 ani, locul 1
Olimpiada Scolara, faza pe sector (sector 4), decembrie 2013, clasele I-VIII, locul 1
Cupa CSU de Sah editia a VII-a , septembrie 2014, juniori 10 ani, locul 3
Proiectul Pierre de Coubertin 2014 – finala Bucuresti, categoria 10 ani, noiembrie 2014,  locul 1

Cristian Stan, 9 ani , ElO 1224, categoria II

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, noiembrie 2015, juniori sub 8 ani, civ<1050, locul 3

Cupa 1 Decembrie, decembrie 2015, juniori sub 8 ani, locul 3

Cupa Campionilor , Editia III, iunie 2016, categoria sub 12 ani > 1050, locul 3

Trofeul Muntenia, Open 14 ani, noiembrie 2016, categoria 10 ani, locul 2

Cupa „1 Decembrie”, noiembrie 2016, categoria juniori 10 ani, locul 2

Festivalul Sahului Bucurestean, martie 2017, sah clasic, categoria junori 10 ani, locul 2

Trofeul Rin Grand Hotel, Editia 1, martie 2017,sah clasic,  categoria juniori sub 11 ani, locul 2

Cupa Copil Drag, Editia II, aprilie 2017, sah clasic, categoria juniori sub 10 ani, locul 2

Cupa Academiei de Sah, mai 2017, sah clasic, categoria juniori sub 12 ani, locul 3

Cristina Arnautu, 10 ani, categoria II, ELO 1211

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria junioare 10 ani, sah rapid, locul 3

Damian Robu, 8 ani,  civ 1150, categoria III

Campionatul National pe Echipe, Iasi 2016, juniori sub 8 ani, masa 3, locul 1

Cupa „1 Decembrie”, noiembrie 2016, categoria juniori 8 ani, locul 3

Dan Nicolae – 9 ani, categoria I, Elo 1395

Cupa Junior editia VI – juniori sub 8 ani, locul 3
Cupa CSU de sah – editia I–juniori sub 6 ani, locul 1
Cupa CSU de sah – editia II –juniori sub 6 ani, locul 2
Fisca 2013- juniori sub 6 ani, locul 2
Cupa CSU de sah – editia III– juniori sub 6 ani, locul 1
Cupa CSU de sah – editia IV – juniori sub 6 ani, locul 1
Cupa Mos Craciun- juniori sub 6 ani – locul 1
Campionatul National Scolar ‘Elisabeta Polihroniade’, sub 7 ani, 2014, locul 1
Trofeul Clubului Central de Sah – Cupa de Primavara (Bucuresti) – juniori sub 7 ani, locul 1
Cupa CSU editia a VI-a – mai 2014, categoria civ >1050 , juniori sub 10 ani , locul 3
Cupa CSU editia a VII-a, septembrie 2014, juniori sub 8 ani, locul 3
Cupa Cristim editia a III-a, octombrie 2014, juniori sub 8 ani, locul 3
Cupa CSU editia a VIII-a, noiembrie 2014, juniori sub 10 ani, locul 2
Cupa CSS2 Bucuresti, ianuarie 2015, juniori sub 8 ani, locul 2
Grand Prix Csu De Sah Bucuresti , februarie 2015, juniori sub 8 ani, locul 3

Campionatul National Individual pentru copii si juniori, aprilie 2015, categoria sub 8 ani, locul 1

Grand Prix CSU de Sah Bucuresti , Editia a II-a, mai 2015, juniori sub 8 ani, locul 3

Trofeul Pietroasa 2015, juniori sub 11 ani, locul 1

Trofeul Litoralului 2015, proba dezlegari U8, locul 2

Campionatul National pe Echipe de Juniori, iulie 2015, Iasi, categoria sub 8 ani, locul 2 sah clasic

Campionatul National Scolar , februarie 2016, Calimanesti – Caciulata, categoria sub 9 ani, sah clasic, locul 3

Cupa Primaverii, aprilie 2016 , Bucuresti, categoria juniori sub 12 ani , locul 3

Campionatul National de Sah pentru Copii si Juniori, februarie 2017, sah clasic, categoria juniori sub 10 ani, locul 5

Festivalul Sahului Bucurestean , martie 2017, sah clasic, categoria juniori sub 10 ani, locul 1

Cupa Copil Drag, Editia II, Aprilie 2017, sah clasic, categoria juniori sub 10 ani,locul 1

Annual Chess Contest, mai 2017, sah clasic, categoria juniori 10 ani, locul 2

Festivalul International de Sah „Trofeul Litoralului”, iunie 2017, sah blitz, categoria 10 ani, locul 2

Festivalul International de Sah „Trofeul Litoralului”, iunie 2017, dezlegari, categoria 10 ani, locul 2

Cupa Municipiului Buzau, august 2017, categoria juniori 10 ani, sah clasic, locul 2

Daniel Baciu – 10 ani, categoria II, Elo 1459

Cupa Afterschool , martie 2014, juniori sub 8 ani, locul 1
Cupa CSU Bucuresti , editia a VI-a, juniori sub 8 ani < 1050 , mai 2014, locul 2
Cupa de Toamna , editia a III-a, juniori sub 8 ani<1050, septembrie 2014, locul 1
Olimpiada Scolara sector 3 , noiembrie 2014, locul 2
Cupa Campionilor , juniori sub 8 ani <1050 , decembrie 2014 – locul 3

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, octombrie 2015, juniori sub 10 ani, locul 1

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, noiembrie 2015, juniori sub 10 ani, locul 1

Cupa Copil Drag, martie 2016, Bucuresti, categoria 10 ani, locul 2

Festivalul International de Sah Cap Aurora , iunie 2016, juniori sub 10 ani, sah clasic, locul 5

Campionatul National Scolar, aprilie 2017, sah clasic, juniori sub 11 ani, locul 2

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria 12 ani, sah clasic, locul 1

Campionatul National pe Echipe, iulie 2017, categoria 12 ani, sah blitz, locul 2

David Carp – 8 ani, civ 1024, categoria IV

Cupa de Primavara, Editia III, Bucuresti, martie 2017, categoria juniori sub 10 ani <1050 civ , locul 1

David Nicoara – 11 ani, categoria II, Elo 1517

Campionatul National Scolar ‘Elisabeta Polihroniade’, faza pe sector clasele I-II, noiembrie 2012, sector 4, locul 2
Zilele Cetatii Targoviste, septembrie 2013, juniori 10 ani, locul 3
Cupa 1 Decembrie (Bucuresti), decembrie 2013, juniori 10 ani, locul 2
Cupa Mos Craciun (Bucuresti), decembrie 2013, juniori 10 ani, locul 2
Cupa CSU Bucuresti editia 5, februarie 2014, juniori 10 ani, locul 3
Cupa Martisorului (Bucuresti), editia a 4-a, martie 2014, juniori 10 ani, locul 3
Cupa CSU editia a VIII-a, noiembrie 2014, juniori sub 10 ani, locul 3
Olimpiada Scolara, faza pe sector (sector 4), decembrie 2014, clasele I-VIII, locul 2
Campionatul National Scolar ‘Elisabeta Polihroniade’, sub 11 ani, 2015, locul 5
Olimpiada Scolara, faza pe Bucuresti, februarie 2015, clasele I-VIII, locul 7
Grand Prix Csu de Sah Bucuresti , februarie 2015, juniori sub 12 ani, locul 3

Grand Prix Csu de Sah Bucuresti , mai 2015, juniori sub 12 ani, locul 3

Trofeul Pietroasa 2015, juniori sub 11 ani, locul 2

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, octombrie 2015, juniori sub 12 ani, locul 2

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, noiembrie 2015, juniori sub 12 ani, locul 1

Cupa 1 Decembrie , decembrie 2015, juniori sub 12 ani, locul 2

Cupa Martisor, martie 2016,juniori sub 12 ani, locul 3

Finala Grand Prix CSU de Sah Bucuresti 2015, juniori sub 12 ani, locul 1

David Niculae – 6 ani, civ 1048, categoria IV

Cupa Campionilor , Editia III, iunie 2016, categoria sub 6 ani civ <1050 , locul 1

Cupa Verii la Sah, iulie 2016, Bucuresti, juniori sub 6 ani, locul 1

Cupa CSU editia a VIII-a, octombrie 2016, juniori sub 6 ani <1050, locul 3

Cupa de Primavara, Editia III, Bucuresti, martie 2017, categoria juniori sub 8 ani <1050 civ , locul 2

Diana Jula , 9 ani, civ 1001

Cupa de Primavara, Editia III, Bucuresti, martie 2017, categoria junioare sub 10 ani  , locul 3

Emma Fota – 6 ani, civ 1001

Cupa Campionilor , Editia III, iunie 2016, categoria sub 6 ani junioare civ < 1050 , locul 1

Cupa CSU editia a VIII-a, octombrie 2016, junioare sub 6 ani <1050, locul 1

Campionatul National pe Echipe Mixte de Juniori 2016, categoria 8 ani, locul 3

Campionatul National Scolar, aprilie 2017, sah clasic, junioare sub 7 ani, locul 3

Filip Oprea – 11 ani, civ 1148, categoria II

Cupa Martisor, martie 2017, Bucuresti, juniori 12 ani, locul 3

Festivalul „Cei 3 caluti” aprilie 2017, sah clasic, juniori sub 12 ani, locul 1

Gabriel Roiu – 6 ani, categoria IV, civ 1030

Cupa CSU editia a VIII-a, octombrie 2016, juniori sub 5 ani <1050, locul 2

Cupa de Primavara, Editia III, Bucuresti, martie 2017, categoria juniori sub 6 ani <1050 civ , locul 1

Annual Chess Contest, mai 2017, sah clasic, categoria juniori 6 ani, locul 1

George Socoteanu – 9 ani , civ 1042, categoria IV

Cupa CSU editia a VII-a, noiembrie 2014, juniori sub 10 ani <1050, locul 1
Cupa Campionilor, editia I, decembrie 2014, juniori sub 10 ani <1050, locul 1

Grand Prix Csu de Sah Bucuresti , mai 2015, juniori sub 10 ani,civ <1050,  locul 3

Ioana Anastase – 8 ani, civ 1001

Cupa Primaverii, , aprilie 2016, Bucuresti, categoria junioare sub 8 ani < 1050, locul 3

Cupa Campionilor , Editia III, iunie 2016, categoria junioare sub 8 ani < 1050, locul 2

Campionatul National pe Echipe, Iasi 2016, categoria junioare 8 ani, sah clasic, locul 4

Campionatul National pe Echipe, Iasi 2016, categoria junioare 8 ani, sah rapid, locul 4

Campionatul National pe Echipe Mixte de Juniori 2016, categoria 8 ani, locul 3

Cupa de Primavara, Editia III, Bucuresti, martie 2017, categoria junioare sub 8 ani  , locul 1

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria junjoare 8 ani, sah clasic, locul 3

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria junjoare 8 ani, sah rapid, locul 3

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria junjoare 8 ani, sah blitz, locul 2

Ioana Chicarosie, 9 ani, categoria I, Elo 1514

Pescarus Chess Junior, aprilie 2017, sah clasic,clasament general sub 16 ani locul 4

Pescarus Chess Junior, aprilie 2017, sah clasic, junioare sub 16 ani, locul 1

Cupa Copil Drag, aprilie 2017, sah clasic, junioare sub 10 ani, locul 2

Campionatul Mondial Scolar, aprilie 2017, sah clasic, junioare sub 11 ani, locul 13

Annual Chess Contest, mai 2017, sah clasic, categoria juniori 10 ani, locul 1

Cupa Fan Courier, Bucuresti, sah clasic, categoria junioare sub 10 ani, locul 1

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria junioare 10 ani, sah clasic, masa 1, locul 1

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria junioare 10 ani, sah rapid, locul 3

Cupa Municipiului Buzau, august 2017, categoria juniori 10 ani, sah clasic, locul 1

Ioana Sorop – 9 ani, civ 1013, categoria IV

Campionatul National pe Echipe de Juniori, iulie 2015, Iasi, categoria sub 8 ani fete, locul 3 sah clasic

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, mai 2015, junioare sub 8 ani civ <1050, locul 3

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, noiembrie 2015, junioare sub 8 ani, civ <1050, locul 1

Cupa Campionilor , Editia III, iunie 2016, categoria sub 10 ani < 1050, locul 1

Cupa Municipiului Buzau , august 2016, junioare sub 10 ani, locul 1

Cupa CSU editia a VIII-a, octombrie 2016, juniori sub 10 ani <1050, locul 2

Cupa de Primavara, Editia III, Bucuresti, martie 2017, categoria junioare sub 10 ani  , locul 2

Festivalul „Cei 3 caluti” martie 2017, sah clasic, junioare sub 10 ani, locul 3

Trofeul Rin Grand Hotel, aprilie 2017, sah rapid civ <1050, clasament general sub 10 ani, locul 1

Festivalul International de Sah „Valurile Dunarii”, mai 2017, sah clasic, categoria junioare sub 10 ani, locul 2

Cupa Europei, mai 2017, Buzau, sah clasic, junioare sub 10 ani, locul 1

Cupa Academiei de Sah, mai 2017, sah rapid, Turneu E, junioare sub 12 ani, locul 2

Cupa Palatului, mai 2017, Arad, Turneul D, sah rapid,  junioare sub 10 ani, locul 1

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria junioare 10 ani, sah rapid, locul 3

Cupa Primariei Vaslui, august 2017, categoria junioare 10 ani, sah clasic, locul 1

Ionut Mainov, 10 ani, categoria II, ELO 1432

Cupa CSU editia a VI-a – , mai 2014, categoria civ <1050, juniori sub 8 ani , locul 1
Trofeul Sah Club Galati , septembrie 2014, categoria juniori sub 8 ani, locul 2
Campionatul National pe Echipe Mixte, noiembrie 2014, categoria sub 8 ani, locul 2
Campionatul National Scolar ‘Elisabeta Polihroniade’, sub 9 ani, 2015, locul 4

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, octombrie 2015, juniori sub 10 ani , locul 2

Cupa Primaverii, aprilie 2016 , Bucuresti, juniori sub 10 ani, locul 2

Festivalul International de Sah Cap Aurora , iunie 2016, juniori sub 12 ani, sah clasic, locul 4

Cupa CSU editia a VIII-a, octombrie 2016, juniori sub 10 ani >1050, locul 2

Campionatul National pe Echipe Mixte de Juniori 2016, categoria 10 ani, masa 2 locul 2

Trofeul Techirghiol, Editia 27, sah clasic, open seniori, categoria juniori 12 ani, locul 2

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria 12 ani, sah clasic, locul 1

Campionatul National pe Echipe, iulie 2017, categoria 12 ani, sah blitz, locul 2

Iosif Ciocani, 8 ani, civ 1235, categoria II

Cupa Primaverii, aprilie 2016, Bucuresti, juniori sub 8 ani > 1050, locul 3

Cupa Verii la Sah, iulie 2016, Bucuresti, juniori sub 8 ani, locul 1

Campionatul National pe Echipe Mixte de Juniori 2016, categoria 8 ani, locul 2

Campionatul National pe Echipe Mixte de Juniori 2016, categoria 8 ani, masa 1 locul 3

Cupa Bibliotecii Antim Ivireanu, martie 2017 , Open seniori sah clasic, categoria juniori 10 ani, locul 1

Campionatul National Scolar, Calimanesti -Caciulata, aprilie 2017, sah blitz, juniori sub 9 ani, locul 3

Festivalul International Arad, august 2017, juniori 10 ani, sah clasic, locul 1

Iris Nicoara , 9 ani, ELO 1218, categoria II

Cupa de toamna, noiembrie 2013, categoria fete sub 6 ani , locul 2
Cupa Mos Craciun , decembrie 2013, categoria fete sub 6 ani, locul 1
Cupa 1 Iunie , iunie 2014, categoria fete sub 8 ani, locul 1
Campionatul National pe echipe mixte, categoria sub 8 ani, locul 2
Cupa CSU editia a VIII-a, categoria fete sub 8 ani <1050 civ, locul 1
Cupa Campionilor, editia I, decembrie 2014, junioare sub 8 ani <1050, locul 2
Grand Prix Csu de Sah Bucuresti, februarie 2015, junioare sub 8 ani <1050, locul 1

Campionatul National Individual de Sah pentri Copii si Juniori, aprilie 2015, junioare sub 8 ani, locul 11

Grand Prix Csu de Sah Bucuresti, mai 2015, junioare sub 8 ani <1050, locul 1

Campionatul National pe Echipe de Juniori, iulie 2015, Iasi, categoria sub 8 ani fete, locul III sah clasic

Cupa Gaudeamus pentru Copii, august 2015, categoria baieti 8 ani, locul 1

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, octombrie 2015, junioare sub 8 ani, locul 2

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, noiembrie 2015, junioare sub 8 ani, locul 2

Cupa 1 Decembrie, decembrie 2015, junioare sub 8 ani, locul 2

Cupa Campionilor , Editia III, iunie 2016, categoria sub 10 ani > 1050, locul 1

Cupa de Primavara, Editia III, Bucuresti, martie 2017, categoria junioare sub 10 ani  , locul 1

Annual Chess Contest, mai 2017, sah clasic, categoria junioare 10 ani, locul 2

Karina Dumitrescu, 10 ani, categoria II, CIV 1131, ELO 1090

Cupa CSU Bucuresti editia V, februarie 2014, juniori 8 ani civ <1050, locul 2
Cupa CSU Bucuresti editia VI, mai 2014, juniori 8 ani civ <1050, locul 1 fete

Campionatul National pe Echipe Mixte, noiembrie 2014, categoria sub 8 ani, locul 2
Cupa CSU editia a VIII-a, noiembrie 2014, categoria fete sub 12 ani, locul 2
Cupa Campionilor, editia I, decembrie 2014, junioare sub 8 ani <1050, locul 1

Grand Prix Csu de Sah Bucuresti, mai 2015, junioare sub 10 ani >1050, locul 1

Cupa Martisor, martie 2016, junioare sub 10 ani, locul 2

Campionatul National pe Echipe Mixte de Juniori 2016, categoria 10 ani, masa 3 locul 3

Liviu Matei Iloiu – 11 ani, categoria a II-a, ELO 1189

Annual Chess Contest, mai 2017, sah clasic, categoria juniori 12 ani, locul 1

Luca Gatej – 9 ani, categoria a II-a, ELO 1167

Campionatul National pe Echipe de Juniori, iulie 2015, Iasi, categoria sub 8 ani, locul II sah clasic

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, noiembrie 2015, juniori sub 8 ani, locul 3

Cupa Martisor, martie 2016, Bucuresti, junioare sub 10 ani, locul 2

Luca Olariu – 14 ani, categoria I, ELO 2094

Cupa CSU Bucuresti, editia a VI-a,  mai 2014, juniori sub 12 ani<1050, locul 2
Trofeul Sah Club Galati, septembrie 2014,  categoria 12 ani, locul 1
Campionatul National Scolar ‘Elisabeta Polihroniade’, sub 13 ani, 2015, locul 8
Grand Prix Csu de Sah Bucuresti, februarie 2015, juniori sub 12 ani, locul 2

Grand Prix Csu de Sah Bucuresti, mai 2015, juniori sub 12 ani >1050, locul 2

Trofeul Pietroasa 2015, juniori sub 15 ani, locul 1

Festivalul International de Sah Benidorm , noiembrie 2015, categoria sub 12 ani, locul 1 sah clasic

Cupa Academiei de Sah, Open General, categoria elo sub 1800, locul 1

Festivalul International de Sah Cap Aurora , iunie 2016, Open Seniori, sah clasic, categoria ELO < 2000, locul 3

Trofeul Techirghiol, iulie 2016, Open Seniori, sah clasic, categoria juniori 14 ani, locul 3

Open Bucuresti, septembrie 2016, Open Seniori, Sah Clasic, Elo <2000, locul 2

Memorialul Pius Branzeu, Open Seniori Sah Clasic, decembrie 2016, juniori 14 ani, locul 1

Campionatul National de Sah pentru Copii si Juniori, februarie 2017, sah clasic, categoria juniori sub 14 ani, locul 4

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria juniori 14 ani, sah clasic, masa 1, locul 1

Lucas George – 10 ani, categoria a IV-a , CIV 1094

Cupa CSU Bucuresti, editia VI, mai 2014, juniori 12 ani < 1050, locul 1
Cupa de Toamna, editia a III-a, septembrie 2014, juniori 12 ani <1050, locul 2

Mara Foca – 9 ani, civ 1001

Grand Prix Csu de Sah Bucuresti, februarie 2015, junioare sub 10 ani <1050, locul 2

Grand Prix Csu de Sah Bucuresti, mai 2015, junioare sub 12 ani <1050, locul 1

Cupa CSU editia a VIII-a, octombrie 2016, junioare sub 10 ani <1050, locul 1

Maria Boerescu, 6 ani, civ 1001

Annual Chess Contest , Editia 1, mai 2017, Bucuresti, junioare sub 6 ani, locul 1

Cupa de Vara, iunie 2017, Bucuresti, junioare sub 6 ani, locul 1

Maria Gatej – 8 ani, civ 1183, categoria II

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, noiembrie 2015, junioare sub 8 ani, locul 3

Campionatul National Scolar , februarie 2016, junioare sub 7 ani, locul 4

Cupa Primaverii, aprilie 2016, junioare sub 8 ani, locul 1

Cupa Campionilor , Editia III, iunie 2016, categoria sub 8 ani civ < 1050 , locul 1

Campionatul European Scolar, iunie 2016, categoria junioare sub 7 ani, locul 9

Cupa Verii la Sah, iulie 2016, Bucuresti, junioare sub 8 ani, locul 1

Campionatul National pe Echipe, Iasi 2016, categoria junioare 8 ani, sah clasic, locul 4

Campionatul National pe Echipe, Iasi 2016, categoria junioare 8 ani, sah rapid, locul 4

Cupa CSU editia a VIII-a, octombrie 2016, junioare sub 8 ani >1050, locul 2

Campionatul National pe Echipe Mixte de Juniori 2016, categoria 8 ani, locul 2

Campionatul National pe Echipe Mixte de Juniori 2016, categoria 8 ani,  masa 3 locul 3

Cupa „1 decembrie” , noiembrie 2016, junioare 8 ani, locul 1

Campionatul National de Sah pentru Copii si Juniori, februarie 2017, sah clasic, categoria junioare sub 8 ani, locul 8

Cupa Copil Drag, Editia II, aprilie 2017, sah clasic, junioare sub 8 ani, locul 2

Annual Chess Contest, mai 2017, sah clasic, junioare 8 ani, locul 1

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria junjoare 8 ani, sah clasic, locul 3

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria junjoare 8 ani, sah rapid, locul 3

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria junjoare 8 ani, sah blitz, locul 2

Cupa Municipiului Buzau, august 2017, categoria junioare 8 ani, sah clasic, locul 1

Matei Marina, 10 ani, categoria II, ELO 1512

Cupa CSU Bucuresti editia V, februarie 2014, juniori 8 ani, locul 2
Cupa CSU Bucuresti editia VI, mai 2014, juniori sub 10 ani civ , locul 1
Cupa Fan Courier, 31 mai- 1 iunie 2014, juniori sub 8 ani, locul 2
Campionatul National de Sah Clasic pe Echipe de Copii, categoria 8 ani, iulie 2014, locul 3
Campionatul National de Sah Clasic pe Echipe de Copii, categoria 8 ani, iulie 2014, locul 1 masa 3
Campionatul National de Sah Rapid pe Echipe de Copii, categoria 8 ani, iulie 2014, locul 2
Campionatul National pe Echipe Mixte, noiembrie 2014, categoria sub 8 ani, locul 2
Cupa CSU Bucuresti, editia a VIII-a, noiembrie 2014, categoria sub 12 ani, locul 1

Campionatul National Individual de Sah pentru Copii si Juniori, aprilie 2015, juniori sub 10 ani, locul 10

Campionatul National pe Echipe de Juniori, iulie 2015, Iasi, categoria sub 10 ani, locul 3 sah clasic

Campionatul National pe Echipe de Juniori, iulie 2015, Iasi, categoria sub 10 ani, locul 3 sah blitz

Cupa Primaverii, Bucuresti,  aprilie 2016, juniori sub 12 ani, locul 1

Campionatul National pe Echipe, Iasi 2016, categoria juniori 10 ani, sah clasic, locul 1

Campionatul National pe Echipe, Iasi 2016, categoria juniori 10 ani, sah rapid, locul 1

Open Bucuresti, Turneul B, Bucuresti , septembrie 2016, categoria juniori sub 10 ani, sah clasic, locul 1

Matei Stirbu , 8 ani, civ 1001

Cupa de Primavara, Editia III, Bucuresti, martie 2017, categoria juniori sub 8 ani <1050 civ , locul 1

Matei Taranu, 5 ani, civ 1001

Cupa de Primavara, Editia III, Bucuresti, martie 2017, categoria juniori sub 6 ani <1050 civ , locul 2

Cupa de Vara, Bucuresti, iunie 2017, categoria juniori sub 6 ani < 1050, locul 3

Matei Tarata-Sfetcu, 11 ani, categoria II, ELO 1260

Cupa Campionilor, editia I, decembrie 2014, juniori sub 12 ani, locul 2

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, noiembrie 2015, juniori sub 12 ani, locul 1

Matei Ursan, 10 ani, civ 1001

Cupa de Primavara, Editia III, Bucuresti, martie 2017, categoria juniori sub 10 ani <1050 civ , locul 3

Mihai Ispas, 9 ani, categoria , CIV 1001

Cupa CSU editia a VIII-a, noiembrie 2014, juniori sub 10 ani <1050, locul 2

Mihnea Coman – 12 ani, categoria I, ELO 2130

Olimpiada sportului scolar (ONSS) gimnaziu, faza pe sectorul  4, noiembrie 2012,  locul 2;

Concursul national scolar de sah Elisabeta Polihroniade, 2012,  faza pe sectorul 4, locul 3;

Semifinala Campionatului National Individual de Sah, sah practic, decembrie 2012, juniori 10 ani, locul 9, calificare la finala nationala;

Cupa Juniorul, Editia 1, sah practic, ianuarie 2013, juniori 10 ani, locul 2 ;

Memorialul Victor Ciocaltea, Editia a XXX a, sah practic, ianuarie-februarie 2013, juniori 14 ani,  locul 3 la categoria juniori 10 ani;

Cupa Martisorului, Editia a 3-a, sah practic, martie 2013, juniori 10 ani, locul 1;

Cupa Juniorul, Editia a 3-a, sah practic, martie 2013, juniori > 10 ani,  locul 2 la categoria baieti > 10 ani;

Finala Campionatului National de Sah, sah practic, aprilie 2013, juniori 10 ani, locul 8 , lot national baieti 10 ani;

Finala Campionatului National de Sah, sah rapid, aprilie 2013, juniori 10 ani, locul 6;

Finala Campionatului National de Sah, dezlegari, aprilie 2013, juniori 10 ani, locul 4 (punctaj maxim, 30pct.-departajare la timpul de rezolvare);

Cupa Juniorul, Editia a 4-a, sah practic, aprilie 2013, juniori > 10 ani, locul 1;

Cupa CSU Bucuresti, Editia I, sah practic, mai 2013, juniori  10-16 ani,  locul 1 la categoria  10 ani;

Cupa Juniorul, Editia a 5-a, sah practic, mai 2013, juniori > 10 ani, locul 2 clasament general, locul 1 la categoria baieti < 10 ani;

Cupa Fan Curier, Editia a 2-a, sah practic, mai-iunie 2013, juniori 10 ani, locul 3;

Campionatul national pe echipe, sah clasic, iulie 2013, baieti 10 ani, locul 4;

Memorialul Emil Ungureanu, sah clasic, august 2013, seniori,  locul 2 la categoria baieti  10 ani;

Zilele cetatii, Targoviste, sah clasic, septembrie 2013, juniori 14 ani, locul 1;

Cupa Junior, sah clasic, octombrie 2013, juniori 10-16 ani, locul 1;

ONSS, Sector 4 – clasele 1-8, decembrie 2013,  locul 2;

Trofeul Inteligentei, Bucuresti, februarie 2014, open 17 ani, locul 3 la categoria juniorilor nascuti dupa anul 2000;

Cupa Buzau, Buzau, februarie 2014, seniori,  locul 2 la categoria juniorilor de 14 ani;

Cupa de iarna, Bucuresti, februarie 2014, seniori,  locul 2 la categoria juniorilor de 12 ani;

Cupa CSU de Sah, Bucuresti, sah clasic, mai 2014, juniori 12 ani, locul 1;

CN Scolar Elisabeta Polihroniade, echipe mixte, mai 2014, clasele 1-8, sah rapid, locul 2;

Festivalul International de Sah FISCA 2014, Jupiter, seniori, locul 1 la jucatori cu ELO < 2000;

Cupa Regina, Bucuresti, sah clasic, decembrie 2014, juniori 14 ani, locul 4;

Cupa Fan Curier, Editia a 5-a, sah practic, mai 2015, juniori 12 ani, locul 3;

Campionatul national pe echipe, sah clasic, iulie 2015, B 12 ani, locul 6;

Campionatul national pe echipe, sah rapid, iulie 2015, B 12 ani, locul 1;

Trofeul CENTROCOOP, 2015, Eforie Nord,sah clasic,  seniori,  locul I la jucatori cu ELO < 1800;

Olimpiada gimnaziilor, sector 4,   echipe – clasele 1-8, 4 decembrie 2015-  locul 1;

Olimpiada gimnaziilor,etapa regionala,  echipe – clasele 1-8, februarie 2016- locul 2;

Campionatul de sah al judetului Ilfov, sah clasic,  martie 2016, juniori 14 ani, locul 3;

Campionatul National Individual de juniori, 14 ani, aprilie 2016, sah clasic, locul 4, lot national baieti 14

ani.

Cupa „SocialXChange&Chess”, Editia a III-a, mai 2016,sah clasic, juniori sub 14 ani, locul 1

Cupa Municipiului Buzau , august 2016, juniori sub 18 ani, Open Seniori < 2200, locul 1

Cupa Municipiului Buzau , august 2016, Clasament General Open Seniori < 2200, locul 5

Trofeul Carpati, Open Seniori, august 2016, juniori sub 18 ani, sah clasic locul 1

Trofeul Carpati, Open Seniori,august 2016, Clasament General, sah clasic, locul 6

Open Bucuresti, septembrie 2016, Clasament General Seniori, sah clasic, locul 5

Mihnea Teodorescu – 12 ani, categoria IV, CIV 1065

Cupa Mos Craciun (Bucuresti), decembrie 2013, juniori 12 ani, locul 2
Cupa CSU Bucuresti editia V, februarie 2014, juniori 12 ani civ <1050, locul 3

Mircea Butolo – 7 ani, CIV 1230, ELO 1200 categoria I

Cupa CSU Bucuresti, editia VI, mai 2014, juniori sub 6 ani, locul 2
Cupa de Toamna , editia a III a, septembrie 2014, juniori sub 6 ani, locul 3
Cupa Cristim,  editia a-III-a, octombrie 2014,  juniori sub 6 ani, locul 3
Cupa CSU Bucuresti, editia a VIII-a, noiembrie 2014, juniori sub 6 ani, locul
Grand Prix Csu de Sah Bucuresti, februarie 2015, juniori sub 6 ani, locul 1

Grand Prix Csu de Sah Bucuresti, mai 2015, juniori sub 8 ani <1050, locul 3

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, octombrie 2015, juniori sub 6 ani, locul 2

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, noiembrie 2015, juniori sub 6 ani, locul 2

Concursul National Scolar , februarie 2016, Calimanesti Caciulata, juniori sub 7 ani, locul 4

Cupa Primaverii, aprilie 2016 Bucuresti, juniori sub 7 ani, locul 1

Cupa Academiei de Sah, mai 2016, juniori sub 8 ani, locul  3

Cupa Campionilor , Editia III, iunie 2016, categoria juniori sub 7 ani > 1050, locul 1

Campionatul European Scolar, iunie 2016, categoria juniori  sub 7 ani, locul 16

Cupa CSU editia a VIII-a, octombrie 2016, juniori sub 7 ani >1050, locul 1

Campionatul National pe Echipe Mixte de Juniori 2016, categoria 8 ani, locul 2

Campionatul National pe Echipe Mixte de Juniori 2016, categoria 8 ani,  masa 2 locul 3

Campionatul National de Sah pentru Copii si Juniori, februarie 2017, sah clasic, categoria juniori sub 8 ani, locul 3

Campionatul National de Sah pentru Copii si Juniori, februarie 2017, sah rapid, categoria juniori sub 8 ani, locul 2

Cupa Bibliotecii Antim Ivireanu, martie 2017 , Open seniori sah clasic, categoria juniori sub 8 ani,  locul 1

Annual Chess Contest, mai 2017, sah clasic, juniori 8 ani, locul 1

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria juniori 8 ani, sah clasic, locul 2

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria juniori 8 ani, sah rapid, locul 1

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria juniori 8 ani, sah clasic, masa 1 locul 1

Campionatul Uniunii Europene, august 2017, sah clasic, juniori sub 8 ani, locul 2

Nectarie Popa , 5 ani, civ 1001

Cupa de Primavara, Editia III, Bucuresti, martie 2017, categoria juniori sub 6 ani <1050 civ , locul 3

Nicholas Delea – 9 ani

Grand Prix Csu de Sah Bucuresti, februarie 2015, juniori sub 10 ani <1050,  locul 3

Grand Prix Csu de Sah Bucuresti , mai 2015, juniori sub 12 ani, civ < 1050, locul 3

Radu Ilin, 8 ani, categoria II, elo 1191

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria juniori 8 ani, sah clasic, locul 2

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria juniori 8 ani, sah rapid, locul 1

Rares Costan, 7 ani, civ 1043, categoria III

Grand Prix Csu de Sah Bucuresti, mai 2015, juniori sub 6 ani <1050, locul 1

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, noiembrie 2015, juniori sub 6 ani, locul 2

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, noiembrie 2015, juniori sub 8 ani, locul 2

Campionatul National Scolar , februarie 2016, Calimanesti – Caciulata, categoria sub 7 ani, dezlegari, locul 1

Veranda Chess Contest, martie 2017, sah rapid, juniori sub 8 ani, locul 2

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria juniori 8 ani, sah clasic, locul 2

Rares Gorea – 8 ani, ELO 1370, categoria II

Grand Prix CSU de SAH Editia a IV-a, noiembrie 2015, juniori sub 8 ani, locul 2

Cupa Primaverii, aprilie 2016, juniori sub 8 ani, locul 1

Campionatul National de Sah pentru Copii si Juniori, Proba Dezlegari, categoria juniori sub 8 ani, aprilie 2016, locul 1

Cupa Academiei de Sah, mai 2016, juniori sub 8 ani, locul 2

Cupa Campionilor , Editia III, iunie 2016, categoria sub 8 ani > 1050, locul 3

Campionatul National pe Echipe Mixte de Juniori 2016, categoria 8 ani, locul 2

Campionatul National pe Echipe Mixte de Juniori 2016, categoria 8 ani, masa 1 locul 2

Annual Chess Contest, mai 2017, sah clasic, categoria juniori 10 ani, locul 3

Rares Mirica – 10 ani, civ 1270, ELo 1194 ,categoria II

Grand Prix Csu de Sah Bucuresti, februarie 2015, juniori sub 10 ani <1050,  locul 1

Cupa Copil Drag, martie 2016, Bucuresti, categoria 12 ani, locul 3

Cupa CSU editia a VIII-a, octombrie 2016, juniori sub 12 ani >1050, locul 2

Cupa Martisor, martie 2017, Bucuresti, juniori 12 ani, locul 1

Rares Popa – 9 ani, civ 1001

Cupa Campionilor , Editia III, iunie 2016, categoria sub 10 ani < 1050, locul 2

Razvan Patru – 8 ani, civ 1139, categoria III

Cupa Primaverii, aprilie 2016, Bucuresti, juniori sub 8 ani <1050, locul 2

Open Bucuresti, Turneul B, Bucuresti , septembrie 2016, categoria juniori sub 8 ani, sah clasic, locul 1

Razvan Tirca – 6 ani, civ 1001

Annual Chess Contest, mai 2017, sah clasic, categoria juniori 6 ani, locul 3

Robert Creanga – 10 ani, categoria I, Elo 1902

Cupa CSU de sah – editia I– 2013, juniori sub 8 ani, locul 2
Cupa CSU de sah – editia II –2013,  juniori sub 8 ani, locul 2
Cupa CSU de sah – editia III–2013, juniori sub 8 ani, locul 3
Cupa CSU de sah – editia IV – 2013, juniori sub 8 ani, locul 3
Cupa Junior editia VI – locul 1, octombrie 2013
Cupa CSU Bucuresti editia V, februarie 2014, juniori 8 ani, locul 1
Trofeul Clubului Central de Sah – Cupa de Primavara (Bucuresti) – juniori 8 ani, locul 2
Campionatul National de sah clasic pentru copii si juniori, categoria 8 ani, aprilie 2014, locul 11
Campionatul National de sah rapid pentru copii si juniori, categoria 8 ani, aprilie 2014, locul 9
Cupa CSU Bucuresti , editia VI, mai 2014, categoria 8 ani, locul 1
Cupa Fan Courier, 31 mai – 1iunie 2014, categoria 8 ani, locul 3
Trofeul Clubului Central, Cupa de Vara, 7-8 iunie 2014, categoria sub 8 ani, locul 1
Campionatul National de Sah Clasic pe Echipe de Copii, categoria 8 ani, iulie 2014, locul III
Campionatul National de Sah Rapid pe Echipe de Copii, categoria 8 ani, iulie 2014, locul II
Campionatul Uniunii Europene, august 2014, juniori sub 8 ani, locul 5
Cupa CSU de Sah Editia a VII-a, septembrie 2014, juniori sub 8 ani, locul 2
Trofeul Clubului Central Cupa de Toamna, septembrie 2014, juniori 8 ani, locul 1
Olimpiada Scolara sector 5, octombrie 2014, locul 3
Campionatul National pe Echipe Mixte, noiembrie 2014, categoria sub 8 ani, locul 2
Cupa CSS2 Bucuresti, ianuarie 2015, juniori sub 10 ani, locul 1
Campionatul National Scolar ‘Elisabeta Polihroniade’, blitz, sub 9 ani, 2015, locul 1
Campionatul National Scolar ‘Elisabeta Polihroniade’, sub 9 ani, 2015, locul 8
Olimpiada Scolara, faza pe Bucuresti, februarie 2015, clasele I-VIII, locul 3

Campionatul National Individual de Sah Rapid pentru Copii si Juniori, categoria sub 10 ani, locul 2

Grand Prix Csu de Sah Bucuresti, mai 2015, juniori sub 10 ani >1050, locul 2

Cupa Fan Courieri, editia a V-a, iunie 2015, juniori sub 10 ani , locul 3

Campionatul National pe Echipe de Juniori, iulie 2015, Iasi, categoria sub 10 ani, locul III sah clasic

Campionatul National pe Echipe de Juniori, iulie 2015, Iasi, categoria sub 10 ani, locul III sah blitz

Festivalul International de Sah Benidorm , noiembrie 2015, categoria sub 10 ani, locul 1 sah clasic

Semifinala Campionatului National de Seniori Bucuresti, februarie 2016, categoria sub 10 ani, locul 1 sah clasic

Open Seniori – Memorialul Victor Ciocaltea, martie 2016, categoria 10 ani , locul 1

Campionatul National de Sah pentru Copii si Juniori, Proba Sah Rapid, categoria juniori sub 10 ani, aprilie 2016, locul 3

Cupa Ambiance Chess Experience, mai 2016, Bucuresti, juniori sub 10 ani, locul 1

Festivalul International de Sah – FISCA 2016, juniori sub 10 ani, locul 3

Cupa Zamora, Open Seniori Sah Rapid, juniori categoria sub 10 ani, locul 1

Campionatul National pe Echipe, Iasi 2016, categoria juniori 10 ani, sah clasic, locul 1

Campionatul National pe Echipe, Iasi 2016, categoria juniori 10 ani, sah rapid, locul 1

Cupa Arena Open, septembrie 2016, categoria elo<1600, sah blitz, locul 1

Memorialul „Emil Macarie”, Ploiesti 2016, open seniori de sah rapid, categoria juniori 10 ani, locul 1

Campionatul National pe Echipe Mixte de Juniori 2016, categoria 10 ani, masa 1 locul 2

Turneul Regilor – Open Romgaz, sah rapid, open seniori, decembrie 2016, Medias, categoria 1600-1700, locul 2

Campionatul National de Sah Rapid Seniori, decembrie 2016, categoria 1800, locul 1

Campionatul National de Sah Blitz Seniori, decembrie 2016, categoria 1800, locul 1

Semifinala Campionatului National de Seniori, ianuarie 2017, categoria juniori 12 ani, locul 1

Pescarus Junior Chess , ianuarie 2017, categoria juniori 16 ani, locul 1

Campionatul National de Sah pentru Copii si Juniori, februarie 2017, sah clasic, categoria juniori sub 12 ani, locul 5

Campionatul National de Sah pentru Copii si Juniori, februarie 2017, sah rapid, categoria juniori sub 12 ani, locul 4

Veranda Chess Contest, februarie 2017, sah rapid, categoria juniori 14 ani, locul 1

Cupa Iepurasul, Ploiesti, martie 2017, sah rapid, categoria juniori sub 18 ani, locul 4

Cupa Iepurasul, Ploiesti, martie 2017, sah rapid, categoria juniori sub 12 ani, locul 1

Veranda Chess Contest, mai 2017,  sah rapid, categoria juniori sub 12 ani, locul 1

Campionatul Mondial Scolar, aprilie 2017, sah clasic, categoria juniori sub 11 ani, locul 2

Cupa Academiei de Sah, mai 2017, Open Seniori elo <2200, sah clasic, juniori sub 14 ani, locul 1

Cupa 1 iunie- Memorialul Paul Diaconescu , open under 18 ani, sah rapid, juniori sub 12 ani, locul 1

Cupa Fan Courier, Bucuresti, sah clasic, juniori sub 12 ani, locul 2

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria 12 ani, sah clasic, locul 1

Campionatul National pe Echipe, iulie 2017, categoria 12 ani, sah blitz, locul 2

Campionatul National pe Echipe, iulie 2017, categoria 12 ani, sah clasic, masa 1, locul 1

Trofeul Carpati, august 2017, open seniori sah clasic, categoria juniori 18 ani, locul 2

Robert Titu, 11 ani, categoria II, CIV 1245

Cupa CSU Bucuresti editia V, februarie 2014, juniori 12 ani civ <1050, locul 2
Trofeul Clubului Central de Sah – Cupa de Primavara (Bucuresti) – martie 2014, juniori 10 ani, locul 3
Cupa CSU Bucuresti editia VI, mai 2014, juniori 10 ani, locul 2
Cupa Campionilor, editia I, decembrie 2014, juniroi sub 12 ani,  locul 1

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, octombrie 2015, juniori sub 10 ani, locul 3

Cupa SocialXChange&Chess, decembrie 2015, juniori sub 10 ani, locul 3

Cupa Martisor, martie 2016, juniori sub 16 ani, locul 1

Cupa Academiei de Sah, Open General, mai 2016, juniori sub 12 ani, locul 1

Cupa Martisor, martie 2017, Bucuresti, juniori 12 ani, locul 2

Annual Chess Contest, mai 2017, sah clasic, categoria juniori 12 ani, locul 2

Roland Soltuz – Grosu, 12 ani,  ELO 1550, categoria II

Cupa Municipiului Buzau , august 2016, juniori sub 12 ani, locul 3

Trofeul Techirghiol, Editia 27, sah clasic, open seniori categoria juniori 16 ani, locul 3

Ruxandra Inte – 9 ani, categoria II, CIV 1069

Cupa CSU Bucuresti, editia VI, juniori sub 8 ani, locul 2 fete
Cupa de Toamna, editia a III-a, juniori sub 8 ani, locul 1 fete
Campionatul National pe Echipe Mixte, noiembrie 2014, categoria sub 8 ani, locul 2
Cupa CSu Bucuresti, editia a VIII-a, categoria fete sub 8 ani <1050 civ, locul 3
Cupa Campionilor, editia I, decembrie 2014, junioare sub 8 ani <1050,  locul 1
Campionatul National Scolar ‘Elisabeta Polihroniade’, sub 9 ani fete, 2015, locul 6
Grand Prix Csu de Sah Bucuresti, februarie 2015, juniori sub 8 ani <1050,  locul 2

Grand Prix Csu de Sah Bucuresti, mai 2015, junioare sub 8 ani > 1050, locul 1

Campionatul National pe Echipe de Juniori, iulie 2015, Iasi, categoria sub 8 ani fete, locul III sah clasic

Sofia Vranceanu – 7 ani, civ 1142, categoria II

Cupa Campionilor , Editia III, iunie 2016, categoria junioare sub 8 ani < 1050, locul 1

Campionatul National pe Echipe, Iasi 2016, categoria junioare 8 ani, sah clasic, locul 4

Campionatul National pe Echipe, Iasi 2016, categoria junioare 8 ani, sah rapid, locul 4

Cupa CSU editia a VIII-a, octombrie 2016, junioare sub 8 ani <1050, locul 1

Campionatul National pe Echipe Mixte de Juniori 2016, categoria 8 ani, locul 2

Campionatul National pe Echipe Mixte de Juniori 2016, categoria 8 ani, masa 4 locul 2

Campionatul National de Sah pentru Copii si Juniori, februarie 2017, sah clasic, categoria junioare sub 8 ani, locul 4

Campionatul National de Sah pentru Copii si Juniori, februarie 2017, sah rapid, categoria junioare sub 8 ani, locul 6

Campionatul National de Sah pentru Copii si Juniori, februarie 2017, dezlegari, categoria junioare sub 8 ani, locul 1

Cupa Copil Drag, Editia II, aprilie 2017, sah clasic, junioare sub 8 ani, locul 1

Annual Chess Contest, mai 2017, sah clasic, categoria junioare 8 ani, locul 2

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria junjoare 8 ani, sah clasic, locul 3

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria junjoare 8 ani, sah rapid, locul 3

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria junjoare 8 ani, sah blitz, locul 2

Cupa Municipiului Buzau, august 2017, categoria juniori 8  ani, sah clasic, locul 2

Sorina Scarlatescu – 9 ani, civ 1001

Cupa Campionilor , Editia III, iunie 2016, categoria junioare sub 10 ani < 1050, locul 2

Stefan Bisti, 10 ani, civ 1001

Cupa CSU editia a VIII-a, octombrie 2016, juniori sub 12 ani <1050, locul 2

Stefan Mainov – 8 ani , categoria II, civ 1223

Cupa de Toamna – editia a III-a, categoria juniori sub 6 ani, locul 1
Cupa Cristim – editia a III-a, categoria juniori sub 6 ani, locul 2
Cupa Campionilor , editia I, decembrie 2014, juniori sub 6 ani, locul 2
Campionatul National Scolar ‘Elisabeta Polihroniade’, sub 7 ani, 2015, locul 7
Grand Prix Csu de Sah Bucuresti, februarie 2015, juniori sub 8 ani <1050,  locul 3

Campionatul National pe Echipe de Juniori, iulie 2015, Iasi, categoria sub 8 ani, locul III sah clasic

Cupa Gaudeamus pentru Copii, august 2015, baieti sub 10 ani, locul 2

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, octombrie 2015, juniori sub 8 ani, locul 1

Cupa Verii la Sah, iulie 2016, Bucuresti, juniori sub 8 ani, locul 2

Campionatul National pe Echipe Mixte de Juniori 2016, categoria 8 ani, locul 3

Stefan Radulescu – 8 ani

Grand Prix Csu de Sah Bucuresti, februarie 2015, juniori sub 10 ani <1050,  locul 2

Teodor Radu – 7 ani, CIV 1157, categoria III

Cupa CSU Bucuresti, editia VI, juniori sub 6 ani, locul 3
Cupa CSU Bucuresti, editia a-VIII-a, juniori sub 6 ani, locul 1
Grand Prix Csu de Sah Bucuresti, februarie 2015, juniori sub 6 ani, locul 3

Grand Prix Csu de Sah Bucuresti, mai 2015, juniori sub 8 ani <1050, locul 2

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, noiembrie 2015, juniori sub 6 ani civ < 1050, locul 1

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, noiembrie 2015, juniori sub 6 ani, locul 1

Campionatul National Scolar , februarie 2016, Calimanesti – Caciulata, categoria sub 7 ani, sah clasic,  locul III

Campionatul European Scolar, iunie 2016, categoria juniori  sub 7 ani, locul 15

Open Bucuresti, Turneul B, Bucuresti , septembrie 2016, categoria juniori sub 8 ani, sah clasic, locul 2

Cupa CSU editia a VIII-a, octombrie 2016, juniori sub 8 ani > 1050, locul 3

Campionatul National pe Echipe Mixte de Juniori 2016, categoria 8 ani, locul 2

Campionatul National de Sah pentru Copii si Juniori, februarie 2017, sah clasic, categoria juniori sub 8 ani, locul 6

Campionatul National de Sah pentru Copii si Juniori, februarie 2017, sah rapid, categoria juniori sub 8 ani, locul 6

Campionatul National de Sah pentru Copii si Juniori, februarie 2017, sah blitz, categoria juniori sub 8 ani, locul 2

Campionatul National de Sah pentru Copii si Juniori, februarie 2017, dezlegari, categoria juniori sub 8 ani, locul 2

Cupa Bibliotecii Antim Ivireanu, martie 2017 , Open seniori sah clasic, categoria juniori sub 8 ani, locul 3

Campionatul National Scolar, aprilie 2017, sah blitz, juniori sub 9 ani, locul 2

Annual Chess Contest, mai 2017, sah clasic, categoria juniori 8 ani, locul 2

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria juniori 8 ani, sah clasic, locul 2

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria juniori 8 ani, sah rapid, locul 1

Toma Cosac – 9 ani, civ 1125, categoria III

Grand Prix Csu de Sah Bucuresti, mai 2015, juniori sub 8 ani <1050, locul 1

Cupa CSU editia a VIII-a, octombrie 2016, juniori sub 12 ani <1050, locul 3

Tudor Nica, 6 ani, civ 1113, categoria III

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, octombrie 2015, juniori sub 6 ani civ<1050, locul 3

Grand Prix CSu de Sah Bucuresti, noiembrie 2015, juniori sub 6 ani civ <1050, locul 1

Concursul National Scolar , februarie 2016, Calimanesti Caciulata, juniori sub 7 ani, locul 9

Cupa Primaverii, aprilie 2016, Bucuresti, juniori sub 6 ani, locul 1

Cupa Campionilor , Editia III, iunie 2016, categoria juniori sub 6 ani > 1050, locul 1

Cupa Fan Courier , iunie 2016, categoria sub 6 ani, locul 1

Cupa Verii la Sah, iulie 2016, Bucuresti, juniori sub 6 ani, locul 2

Festivalul de Sah Pro Logos, Galati, juniori sub 6 ani, locul 3

Open Bucuresti, Turneul B, Bucuresti , septembrie 2016, categoria juniori sub 6 ani, sah clasic, locul 1

Trofeul Spectrum, noiembrie 2016, Braila, sah clasic, categoria juniori sub 6 ani, sah clasic, locul 1

Cupa Rin Grand Hotel, Editia 1, martie 2017, sah clasic, categoria juniori sub 7 ani, locul 1

Campionatul National pe Echipe , iulie 2017, categoria juniori 8 ani, sah rapid, locul 1

Tudor Petrescu- 9 ani, categoria III, CIV 1190

Cupa CSU de sah – editia I–juniori sub 6 ani, locul 2
Cupa CSU de sah – editia II –juniori sub 6 ani, locul 3
Fisca 2013 – juniori sub 6 ani , locul 3
Cupa CSU de sah – editia III– juniori sub 6 ani, locul 3
Trofeul Clubului Central de Sah – Cupa de Primavara (Bucuresti) – juniori sub 7 ani, locul 2
Cupa de Toamna, editia a IIIa, septembrie 2014, juniori sub 8 ani, locul 2
Horezu Open Cup, editia a III-a, octombrie 2014, juniori sub 8 ani, locul 1
Cupa CSU Bucuresti, editia a VII-a, noiembrie 2014, juniori sub 8 ani <1050 , locul 3

Grand Prix Csu de Sah Bucuresti, mai 2015, juniori sub 10 ani, locul 1

Campionatul National pe Echipe de Juniori, iulie 2015, Iasi, categoria sub 8 ani, locul II sah clasic

Tudor Surdu, 7 ani, civ 1116, categoria III

Grand Prix CSU de Sah Bucuresti, noiembrie 2015, juniori sub 6 ani civ <1050, locul 2

Cupa Campionilor , Editia III, iunie 2016, categoria sub 8 ani < 1050, locul 3

Cupa Rin Grand Hotel, Editia 1, martie 2017, sah clasic, juniori sub 9 ani, locul 2

Festivalul de Sah „Cei 3 caluti”, aprilie 2017, sah clasic, juniori sub 8 ani, locul 3

Victor Stanoiev, 7 ani, civ 1221, categoria II

Cupa Primaverii, aprilie 2016, Bucuresti, juniori sub 8 ani, locul 1

Cupa Verii la Sah, iulie 2016, Bucuresti, juniori sub 8 ani, locul 3

Festivalul de Sah Pro Logos, Galati, juniori sub 8 ani, civ/elo < 1300, locul 1

Campionatul National pe Echipe Mixte de Juniori 2016, categoria 8 ani, locul 3

Vlad Ruse, 8 ani, civ 1047

Cupa CSU editia a VIII-a, octombrie 2016, juniori sub 8 ani <1050, locul 1

 

About the Author

Leave a Reply