MAMA COZONACILOR , BRAN 15-21 AUGUST, RAIUL DE PE RAU, MOROIENI 23-29 AUGUST

Invatam si ne jucam!

Tabara Summer Chess Camp editia a VI-a va avea loc in doua locatii, frumoasa statiune Bran, la pensiunea Mama Cozonacilor si la Raiul de pe Rau, Moroieni.

Ne propunem invatarea sahului intr-un mediu placut si creativ, in care distractia este absolut necesara 🙂

Va fi un concurs de invatare, participantii acumuland pe parcursul taberei puncte la cumintenie, curatenie in camera, mancat, exercitii si teste din lectiile facute, iar la finalul celor 7 zile, castigatorul va fi recompensat cu o tableta ca premiu. Vor mai fi si alte premii speciale, locurile 2-3 fiind si ele premiate cu jocuri sau jucarii.

 

Ne propunem:

  • Aprofundarea sahului
  • Distractie
  • Ne facem noi prieteni
  • Multe, multe jocuri
  • Ne intrecem la invatat
  • … si castigam!

 

Taberele se vor desfasura in doua sesiuni, 15-21 august si 23-29 august, ambele fiind pentru toate categoriile de performanta, copii cu varste cuprinse intre 5-12 ani. Impartirea lor in grupe de lucru se va face in functie de nivelul lor pe care il au in sah.

In fiecare tabara, locurile sunt limitate la 26 de participanti. Costul unei tabere este de 1050 de ron/copil pe toata perioada celor 6 nopti, include toate cheltuielile de cazare, masa, transport si antrenamente.

Locurile fiind limitate, inscrierea efectiva se face prin achitarea costurilor in contul nostru de la Banca Transilvania Sucursala Coposu in contul RO66BTRL04101205403281XX, Clubul Sportiv Universitar de Sah Bucuresti.

Data limita de inscriere este 01 mai.

 

 

Agenda noastra pe zile:

  • Tabara 15-21 august

 

15 AUGUST

11 : 00 – SOSIREA PARTICIPANTIILOR/ ACOMODARE

13:00 – PRANZ

14:00-15:00 – ACOMODARE/ ODIHNA

16:00-18:00 – ANTRENAMENTE – LECTIE: ISTORIA DISTRACTIVA A SAHULUI – MARI CAMPIONI ;

  • IMPARTIREA PE GRUPE DE LUCRU (GRUPELE SE VOR PASTRA PE TOT PARCURSUL TABEREI) SI JOC

 

-18:00 – CINA

– 18:30-20:30 : JOCURILE COPILARIEI / JOCURI DE SOCIETATE

16 AUGUST

08:00 – MIC DEJUN

09:00-11:00 – ANTRENAMENTE: MARI CAMPIONI , PARTIDE CELEBRE – ANALIZA + JOC

11:00-13:00 – JOCURILE COPILARIEI / JOCURI DE SOCIETATE

13:00- PRANZ

14:00-15:00 – ODIHNA

16:00-18:00 – ANTRENAMENTE : COMBINATII DISTRACTIVE, PUZZLEURI, STRATEGII ALE JOCULUI DE MIJLOC SI FINALURI DE BAZA

18:00 – 18:30 – CINA

18:30-20:30 – PLIMBARI IN VECINATATE, TEAMBUILDING

17 AUGUST

08:00- MIC DEJUN

09:00 – 10:00 JOCUL MEU SECRET

11:00-13:00 – ANTRENAMENTE :MARI CAMPIONI , PARTIDE CELEBRE – ANALIZA + JOC

13:00 – 14:00 – PRANZ

14:00-15:00 ODIHNA

16:00-18:00 – MARATONUL DE SAH – CONCURS DEZBATERE

18:00- CINA

18:30-20:30 – JOCURILE COPILARIEI / JOCURI DE SOCIETATE

18 AUGUST

08:00 – MIC DEJUN

09:00- 10:00 – MINTE SANATOASA IN CORP SANATOS 🙂

10:00-12:00 – ANTRENAMENTE MARI CAMPIONI , PARTIDE CELEBRE – ANALIZA + JOC

13:00 – PRANZ

14:00-15:00 – ODIHNA

16:00-18:00 – STRATEGII ALE JOCULUI DE FINAL, MULTI-PUZZLE, COMBINATII DISTRACTIVE, JOC

18:00 – CINA

18:30-19:30 – JOCURILE COPILARIEI/ JOCURI LOGICE

19:30-20:30- FILM

19 AUGUST

08:00 – MIC DEJUN

09:00-11:00 – ANTRENAMENTE: MARI CAMPIONI , PARTIDE CELEBRE – ANALIZA + JOC

11:00-13:00 – JOCURILE COPILARIEI / JOCURI DE SOCIETATE

13:00- PRANZ

14:00-15:00 – ODIHNA

16:00-18:00 – ANTRENAMENTE : FINALURI ELEMENTARE, ELEMENTE DE TACTICA

18:00- CINA

18:30-19:30 – JOCURI

19:30-20:30 – ACTIVITATI RECREATIVE

20 AUGUST

08:00 – MIC DEJUN

09:00-11:00 – ANTRENAMENTE: MARI CAMPIONI , PARTIDE CELEBRE – ANALIZA + JOC

11:00-13:00 – JOCURILE COPILARIEI / JOCURI DE SOCIETATE

13:00- PRANZ

14:00-15:00 – ODIHNA

16:00-18:00 – ANTRENAMENTE : COMBINATII DISTRACTIVE, PUZZLEURI, STRATEGII ALE JOCULUI DE MIJLOC SI FINALURI DE BAZA

18:00 – 18:30 – CINA

19:00 – FOC DE TABARA, BAL MASCAT

21 AUGUST

08:00 – MIC DEJUN

09:00 – FESTIVITATE PREMIERE

11:00 PLECARE

 

  • Tabara 23-29 august

 

23 AUGUST

11 : 00 – SOSIREA PARTICIPANTIILOR/ ACOMODARE

13:00 – PRANZ

14:00-15:00 – ACOMODARE/ ODIHNA

16:00-18:00 – ANTRENAMENTE – LECTIE: ISTORIA DISTRACTIVA A SAHULUI – MARI CAMPIONI ;

  • IMPARTIREA PE GRUPE DE LUCRU (GRUPELE SE VOR PASTRA PE TOT PARCURSUL TABEREI) SI JOC

 

-18:00 – CINA

– 18:30-20:30 : JOCURILE COPILARIEI / JOCURI DE SOCIETATE

24 AUGUST

08:00 – MIC DEJUN

09:00-11:00 – ANTRENAMENTE: MARI CAMPIONI , PARTIDE CELEBRE – ANALIZA + JOC

11:00-13:00 – JOCURILE COPILARIEI / JOCURI DE SOCIETATE

13:00- PRANZ

14:00-15:00 – ODIHNA

16:00-18:00 – ANTRENAMENTE : COMBINATII DISTRACTIVE, PUZZLEURI, STRATEGII ALE JOCULUI DE MIJLOC SI FINALURI DE BAZA

18:00 – 18:30 – CINA

18:30-20:30 – PLIMBARI IN VECINATATE, TEAMBUILDING

25 AUGUST

08:00- MIC DEJUN

09:00 – 10:00 JOCUL MEU SECRET

11:00-13:00 – ANTRENAMENTE :MARI CAMPIONI , PARTIDE CELEBRE – ANALIZA + JOC

13:00 – 14:00 – PRANZ

14:00-15:00 ODIHNA

16:00-18:00 – MARATONUL DE SAH – CONCURS DEZBATERE

18:00- CINA

18:30-20:30 – JOCURILE COPILARIEI / JOCURI DE SOCIETATE

26 AUGUST

08:00 – MIC DEJUN

09:00- 10:00 – MINTE SANATOASA IN CORP SANATOS 🙂

10:00-12:00 – ANTRENAMENTE MARI CAMPIONI , PARTIDE CELEBRE – ANALIZA + JOC

13:00 – PRANZ

14:00-15:00 – ODIHNA

16:00-18:00 – STRATEGII ALE JOCULUI DE FINAL, MULTI-PUZZLE, COMBINATII DISTRACTIVE, JOC

18:00 – CINA

18:30-19:30 – JOCURILE COPILARIEI/ JOCURI LOGICE

19:30-20:30- FILM

27 AUGUST

08:00 – MIC DEJUN

09:00-11:00 – ANTRENAMENTE: MARI CAMPIONI , PARTIDE CELEBRE – ANALIZA + JOC

11:00-13:00 – JOCURILE COPILARIEI / JOCURI DE SOCIETATE

13:00- PRANZ

14:00-15:00 – ODIHNA

16:00-18:00 – ANTRENAMENTE : FINALURI ELEMENTARE, ELEMENTE DE TACTICA

18:00- CINA

18:30-19:30 – JOCURI

19:30-20:30 – POVESTI

28 AUGUST

08:00 – MIC DEJUN

09:00-11:00 – ANTRENAMENTE: MARI CAMPIONI , PARTIDE CELEBRE – ANALIZA + JOC

11:00-13:00 – JOCURILE COPILARIEI / JOCURI DE SOCIETATE

13:00- PRANZ

14:00-15:00 – ODIHNA

16:00-18:00 – ANTRENAMENTE : COMBINATII DISTRACTIVE, PUZZLEURI,

STRATEGII ALE JOCULUI DE MIJLOC SI FINALURI DE BAZA

18:00 – 18:30 – CINA

19:00 – FOC DE TABARA, BAL MASCAT

29 AUGUST

08:00 – MIC DEJUN

09:00 – FESTIVITATE PREMIERE

11:00 PLECARE

Meniul ( la cerere pot exista modificari)

 

Ziua 1

Pranz

Ciorba legume

Pulpe de pui cu orez

Strudel cu branza

Cina

Snitel din piept de pui cu cartofi copti si salata

cozonac

Ziua 2

Mic dejun

Ceai, lapte, omleta, mezeluri, branzeturi, vinete, rosii, castraveti, unt, gem

Pranz

Supa cu taietei

Piept de pui la cuptor cu cartofi copti

Placinta mere

Cina

Pizza

Placinta cu branza

Ziua 3

Pranz

Ciorba de pasare

Paste fainoase cu branza

Cozonac

Cina

Pulpe de pui cu pilaf si salata

Strudel mere

Ziua 4

Pranz

Ciorba de perisoare

Piept de pui cu pezmet si orez

Melci cu nuca

Cina

Mamaliga cu branza si smantana

Ziua 5

Pranz

Ciorba de legume

Snitel de pui cu piure de cartofi

Branzoaice

Cina

Piept de pui la gratar cu orez

Placinta branza

Ziua 6

Mic dejun

Supa cu taietei

Piept de pui la cuptor cu cartofi copti

Placinta mere

Cina

Pizza

Placinta cu branza

Ziua 7

Mic dejun

 

 

ALTE DETALII SI INSCRIERI: contact@scoaladesah.ro ; scoaladesah@gmail.com, www.scoaladesah.ro tel : 0720.565.855 – Andrada Cioteanu

IMPORTANT! LOCURI LIMITATE! INSCRIEREA SE FACE PRIN ACHITAREA COSTURILOR DE PARTICIPARE PANA LA DATA DE 01 MAI

SE POATE ACHITA SI IN 3 TRANSE, DUPA CUM URMEAZA:

1) – 300 RON PANA LA DATA DE 1 MARTIE

2) 300 RON PANA LA DATA DE 1 APRILIE

3) 450 RON PANA LA DATA DE 1 MAI