28 iul.

CSU Online 5Concursul de Sah Online – Cupa CSU Online 5 se va desfasura in weekendul 4-5 iulie si este destinat copiiilor pana in 14 ani.
Acesta se va desfasura pe platforma lichess.org, incepand cu ora 10:00 . Toti  participantii trebuie sa aiba cont pe platforma lichess.org si sa transmita userul pana la ora inceperii turneului. Participantii trebuie sa se logheze si pe ZOOM cu camera web deschisa pe tot parcursul rundelor.
Timpul de joc va fi de 15min cu 3 secunde pentru fiecare jucator/partida. Se vor juca 7 partide, 3 sambata si 4 duminica. Concursul va fi impartit in 2 sectiuni:
Turneu A: jucatori civ peste 1001
Turneu B: jucatori civ 1001 sau nelegitimati.

Premii: – vor fi premiati primii 3 clasati la categoriile de varsta sub 6 ani, sub 8 ani, sub 10 ani, sub 12 si sub 14 ani, fete si baieti.

Premiile constau in cupe, medalii si diplome ce se vor inmana cand vor reveni la cursuri pentru sportivii de la Scoala de Sah iar pentru ceilalti, livrate prin curierat. Taxa de participare: 50 lei, plata se achita in
contul RO66BTRL04101205403281XX, Clubul Sportiv Universitar de Sah Bucuresti.
Inscrieri: contact@scoaladesah.ro .About the Author

Comments are closed.