26 feb.

GRAND PRIX CSU DE SAH BUCURESTI

GRAND PRIX CSU DE SAH BUCURESTI

CONCURS DE SAH PENTRU COPII

2-3 martie 2019

Etapa 1 pentru fete pana in 13 ani (U7, U9, U11, U13)

Unde?

Calea Serban Voda nr 176 (Tineretului)

Cand?

2-3 martie 2019

Sistem de joc: elevetian 6 runde

Timp de joc: 61 min pentru intreaga partida de jucator

Concurs pentru fete pana in varsta de 13 ani.

Program de joc: sambata ora 14:00 sedinta tehnica, urmata de rundele 1-3. Duminica 14:00 – runda 4 urmata de rundele 5-6 la 5 minute pauza de la finalizarea rundei precedente.

Premii etapa 1: Locurile 1-3 vor primii cupe si medalii, iar toti participantii vor fi premiati cu premii surpriza si diplome de participare. Vom avea premii pentru toate categorii de varsta: U7, U9, U11 si U13.

Grand Prix:

Se va juca cate o etapa (concurs) pe luna, in total fiind 8 etape anul acesta. Fiecare jucator va acumula puncte care se vor aduna iar in luna decembrie, primii 10 in clasamentul general pe cele 8 etape vor fi premiati cu trofee si premii surpriza. Daca nu se poate participa la o etapa, nu este o problema intrucat punctele existente pana atunci oricum se vor cumula cu cele viitoare.

Taxa de participare: 60 lei .

Inscrieri:

Inscrierile se fac pana la data de 01 martie, cu achitarea taxei de participare in contul RO66BTRL04101205403281XX Banca Transilvania – Clubul Sportiv Universitar de Sah Bucuresti sau la sediul nostru din Calea Serban Voda nr 176.

Pentru inscrieri si alte detalii ne puteti contacta la nr de telefon 0720.565.855 sau la email: scoaladesah@gmail.com .

Important! Pentru inscriere in concurs este obligatoriu ca participantii sa fie legitimati.

Concursul se va transmite la Federatia Romana de Sah pentru omologare si pentru calculul civ.                                    

About the Author

Comments are closed.