Modalităţi de antrenament :

• Cursuri individuale la domiciliul elevului sau la sala de antrenament;
  • De luni până duminică, la sălile noastre de antrenamente,  grupe de lucru;
  • Grupe de lucru, în cadrul şcolii sau grădiniţei unde învaţă elevii;
  • Cursuri on-line pentru grupele de avansaţi.
  • Nou! Cursuri de şah în limba engleza

Program:

Program sediu Tineretului – Calea Şerban Vodă nr 176:

• De luni până joi de la 16:00-19:00 (din oră în oră) grupe pentru iniţiere şi intermediari
  • Marţea, Miercurea, Joia şi Vinerea de la 18:00-19:30 grupe de performanţă intermediari
  • Marţea şi Vinerea de la 14:30-16:00 grupe de performanţă intermediari
  • Miercuri şi Joi de la 14:30-16:00 grupe de performanţă intermediari
  • Marţi, Miercuri, Joi şi Vineri de la 17:00 grupe de performanţă pentru copii vârste f mici
  • Joia şi Vinerea de la 16:00-18:00 grupă de performanţă avansaţi
  • Marţea şi Miercurea 16:00-18:00 grupe de performanţă fete nivel intermediar
  • Sâmbăta şi duminica de la 09:00-13:00 (din oră în oră) grupe de iniţiere şi intermediari, dar şi grupe de performanţă în intervalul 09:00-16:00
  • Lucru 1-1 (profesor-elev) de luni până duminica (cu programare)
  • Pregatire online pentru copiii de la performanţă ce studiază şahul la clubul nostru de la distanţă (din alte oraşe), în special dimineaţa şi seara.

Tarife:

Prima şedintă este gratuită, de evaluare.

Dupa aceea se pot încheia următoarele tipuri de abonamente lunare:

Abonament Pion: 2 sedinţe pe săptămână (8-10 sedinte lunare) , cost 200 ron/lună.

Abonament Caluţ: 3 sedinţe pe săptămână (12-13 sedinţe lunare), cost 230 ron/lună

Abonament Turn: 4 sedinţe pe săptămână (16-18 sedinţe lunare), cost 250 ron/lună

Abonament Damă: abonament nelimitat, cost 290 lei/lună

Abonamentele se fac pe o lună de zile de la data înscrierii, nu este vorba de lună calendaristică. Pentru fraţi, la al doilea abonament se oferă reducere 25%.

De asemenea, dacă sunt 3 frati, se achită doua abonamente integrale, iar al treilea este gratuit.

Pentru fiecare client nou adus, care la înscriere mentioneaza faptul că a fost adus de cursantul în cauză, se oferă o reducere de 20% din preţul abonamentului pe luna următoare. La 3 clienţi aduşi într-o lună de zile, se oferă gratuitate la abonamentul pe o lună de zile.

De asemenea, se mai pot face oferte personalizate pentru plata abonamentelor în avans pe mai multe luni sau anual.

Inscrieri:

• Pe tot parcursul anului. Ne desfăşurăm activitatea şi pe parcursul vacanţelor şcolare semestriale sau intersemestriale, inclusiv pe perioada vacanţei de vară.